kolmapäev, 6. märts 2013

Tšillikrevetid nostalgiavõtmes

Kuna Tigu enam ei ole ja Kristel õpib saksa keeles joodeldama, ei ole enam ka päris restoranikööki, kus ma saaks aeg-ajalt toiduvalmistamises kätt proovida.
Positiivne on aga see, et Tallinna kaubandusvõrgus kohtab järjest tihedamini värskeid mereande. Kui sinimerekarbid on juba ammu supermarketis tavaline nähtus, siis enam ei ole haruldased ka austrid,  kammkarbid, erinevad head kalad ja toored või eelkeedetud jahutatud krevetid (mitte külmutatud!). Ehk  siis hea tahtmise juures võib leida täiesti arvestatavat toorainet, sealhulgas sellist, mida enne sai ainult restoranist. Restorane armastan ma endiselt ja käin väljas söömas ikka, aga ...
a) Mereannimenüüga restoranis käe harjutamine teeb inimese kriitiliseks
b) Kordamine on tarkuse vanaema ja kui ei harjuta, unustad ära
c) Tooraine on viimasel ajal kättesaadavam ja ei vaja eraldi jahilkäiku
Sestap tulebki neil kolmel põhjusel mõnikord ka kodus teha Tigus kätteõpitud toite. Lõptusse talve sobivad tšillikrevetid oma särtsuga ideaalselt. Retsept siis Kristelilt.

Tarvis läheb:

Jahutatud eelkeedetud krevette või tiigerkrevette)
(kui neid ei ole, siis külmutatuid, rahulikult üles sulatatud)
õli
tšillihelbeid
hakitud küüslauku
valget veini
peterselli

Aja pannil õli kuumaks ja viska sisse näputäis tšillihelbeid. Lase õlil veidike aega tšillimaitset võtta. Pane pannile krevetid ja prae suhteliselt kõrgel kuumusel, olenevalt krevettide suurusest minutike või kaks mõlemalt poolt. Viska juurde korralik näputäis küüslauku, lase ca 30 sek maitset anda, nii et kõrbema ei läheks ja siis vala pannile lahke käega valget veini. Keeda kaste kokku. Serveerimiseks vala kogu kupatus kaussi, peale viska peterselli, kõrvale head saia ja valget veini. Muusikasoovitusega tervitan Saksamaal elavaid eestlasi:)

7 kommentaari:

 1. Milline nostalgia laks..Mul on kavas laupäeval saabuvaid külalisi kostitada austrite, muulide ja krevettidega. Reedel sõidame selleks Prantsusmaale, et tooraine kohale tuua :)
  Aga jube kahju, et Saksamaal Youtube praktiliselt ei tööta...autorikaitset võetakse siin väga tõsiselt'

  K.

  VastaKustuta
 2. eee, sedaet- su sõnastusest ei saa päris täpselt aru, kas sa enne veini võtad krevetilt pannilt või mitte?

  VastaKustuta
 3. Ei võta, krevetid jäävad koos veiniga.
  Kui tõesti liiga suur sorts veinil läheb, siis võib krevetid enne ära võta, et veini kokku keetes nad liiga kummiks ei läheks. Pann peab olema muidugi korralikult kuum, parim tulemus tuleb gaasipliidil,vein võtab korraks leegigi külge.
  Põhiline - kastet tuleb maitsta, et ei oleks liiga veinine või liiga kokku keenud vaid paras.

  VastaKustuta
 4. Tänud, proovin lähiajal - kõlab tšillifanatile äärmiselt meeldivalt (läheb küll ilmselt pisut rohkem kui näpuotsatäis tšillit :) )

  VastaKustuta
 5. niih. proovisin - värskete koorimata krevettidega. ja pean tunnistama, et mingit kisama panevat naudingut ei järgnenud kahjuks. tea kas tegin miskit valesti või lihtsalt ei ole see minu retsept - välja nägi küll kuramuse hea. Elektripliidil leeki ei saanud, sellest on ka kahju :)

  VastaKustuta
 6. Retseptis on ju eelkeedetud krevetid:) Värskeid on natuke keerulisem teha, soovitaks värsked panna hoopis grillile ja kastmeks teha persillaad, ehk siis oliivõli-küüslauk-petersell, st grillitud krevettidele siis kaste alles taldrikul lisada. Teine variant on värskeid enne praadimist natuke aega marinaadis hoida vastavalt fantaasiale, näiteks tšilli, ingver, soja, sidrunimahl, mesi vms.
  Samas olen teinud ka tooreid samamoodi nagu retseptis ja on igati hea tulnud. Tooraine oli ok?

  VastaKustuta
 7. toore oli ok. midagi ebameeldivat ei olnud lõplikus buketis, aga midagi oli nagu puudu - vb oleks aidanud tilk laimimahla söömise ajal - kuidagi...hmm...lahja? maitse oli lõppkokkuvõttes.

  VastaKustuta